Lexland - Leksykonia
Thread poster: PAS
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 10:06
Polish to English
+ ...
Nov 23, 2020

Drodzy,
Firma Lexland już od dawna nie istnieje.
Poza podstawowym zestawem słowników na płycie instalacyjnej, dostępne były również dodatkowe słowniki, m. in. EN-PL terminologii prawniczej i ekonomicznej, Stanisławskiego i kilka innych.
Czy ktokolwiek ma pojęcie, czy i gdzie jest możliwe zdobycie tychże? Zdaję sobie sprawę, że pytanie jest potencjalnie "niepoprawne"...., ale nie mam innego pomysłu.

Z góry dzięki,
Paweł


 
Ryszard Jahn
Ryszard Jahn
Local time: 10:06
German to Polish
+ ...
lex-L Nov 23, 2020

*)
Tak, to był dobry zestaw słowników.
Obawiam się, że słabo będzie działał na nowszych systemach operacyjnych. Miałem, ale widocznie był jakiś powód, że przestałem ich używać.
.

rjz


 
PAS
PAS  Identity Verified
Local time: 10:06
Polish to English
+ ...
TOPIC STARTER
Lexland - Leksykonia Nov 24, 2020

Moja oryginalna płytka Leksykonii działa bezproblemowo na Windows 10.
Problemy miewam ze słownikiem Oxford PWN - czasami po aktualizacji systemu przestaje działać - wtedy trzeba go odinstalować i zainstalować jeszcze raz.


 
Monika Jakacka Márquez
Monika Jakacka Márquez  Identity Verified
Spain
Local time: 10:06
Member
Polish to Spanish
+ ...

Moderator of this forum
U mnie też OK Nov 24, 2020

U mnie też słowniki Leksykonii działają bez zarzutu na Windows 10 (mam jakiś techniczny ENGPOL + ogólny ESPPOL).

Też swojego czasu ubolewałam na tym, że Leksland przestał istnieć i razem z wydawnictwem słowniki Leksykonii zniknęły z rynku. Myślę, że jedyną opcją na ich zdobycie jest przeszukanie Allegro, OLX, antykwariatów i... może bibliotek?

Pozdrawiam,
M.


 
Marcelina Haftka
Marcelina Haftka  Identity Verified
Poland
Local time: 10:06
English to Polish
+ ...
U mnie nie OK Nov 24, 2020

Kupiłam "Dictionary of Business Terms" ENPL, Leksykonia upadła, autor nie żyje, a księgarnia Beck, w której kupiłam płyty odpisała, że to sprawa Leksykonii i Beck nic nie poradzi na to, że po przeinstalowaniu systemu klucz licencyjny słownika przestał działać i jestem w stanie wyświetlić tylko darmowy fragment haseł za literę "A". :/

 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Lexland - Leksykonia






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »