ProzPay aracılığıyla ödeme aldınız mı?
Thread poster: Omer Dasbilek
Omer Dasbilek
Omer Dasbilek  Identity Verified
Türkiye
Local time: 15:20
Member (2013)
English to Turkish
+ ...
May 22, 2020

Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda bir müşterim ProzPay üzerinden ufak bir meblağ gönderdi ancak bunu nasıl çekebileceğimi bilemedim. Sanırım bu ödemeyi PayPal veya Payoneer üzerinden çekebiliyoruz ancak PayPal ülkemizde kullanılmadığı için geriye tek seçenek kalıyor. Dolayısıyla Payoneer üzerinden parayı almak istedim yaklaşık 1 hafta oldu meblağ henüz hesabıma geçmedi.
Acaba bu konuyla ilgili tecrübesi olan birileri var mı?

Bu
... See more
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda bir müşterim ProzPay üzerinden ufak bir meblağ gönderdi ancak bunu nasıl çekebileceğimi bilemedim. Sanırım bu ödemeyi PayPal veya Payoneer üzerinden çekebiliyoruz ancak PayPal ülkemizde kullanılmadığı için geriye tek seçenek kalıyor. Dolayısıyla Payoneer üzerinden parayı almak istedim yaklaşık 1 hafta oldu meblağ henüz hesabıma geçmedi.
Acaba bu konuyla ilgili tecrübesi olan birileri var mı?

Bu arada herkese iyi bayramlar diliyorum.

Saygılarımla,
Ömer
Collapse

ilker menderes iyidogan
ilker menderes iyidogan  Identity Verified
Türkiye
Member (2019)
English to Turkish
ProzPay May 23, 2020

Merhaba,

ProzPay hesabınızı kurarken Türkiye'deki banka hesabınızın bilgilerini giriyorsunuz. ProzPay hesabınıza gelen para bir-iki gün içinde banka hesabınıza Türk lirası olarak aktarılıyor. Ancak Pioneer gibi bazı ödeme sistemleri hesabınızda 50$'dan az bir para varsa banka hesabınıza aktarmıyor. Belki ProzPay'in uygulaması da böyledir.

İyi bayramlar.

Omer Dasbilek
Türkiye
Member (2013)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
ProzPay hesabı kurmadım May 23, 2020

Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim İlker Bey. Hatırladığım kadarıyla ProzPay hesabı ben kurmadım, dolayısıyla herhangi bir banka bilgisi vs. girmedim (yanlış hatırlamıyorsam).
Para, ProzPay hesabıma geldikten sonra "Preferred withdrawal method" diye bir bölüm vardı oradan PayPal ülkemizde kullanılmadığından ben de Payoneer'ı seçtim. Proz'un otomatik olarak gelen parayı Payoneer adresime aktaracağını düşünmüştüm. 1 hafta geçti ama bakal�
... See more
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim İlker Bey. Hatırladığım kadarıyla ProzPay hesabı ben kurmadım, dolayısıyla herhangi bir banka bilgisi vs. girmedim (yanlış hatırlamıyorsam).
Para, ProzPay hesabıma geldikten sonra "Preferred withdrawal method" diye bir bölüm vardı oradan PayPal ülkemizde kullanılmadığından ben de Payoneer'ı seçtim. Proz'un otomatik olarak gelen parayı Payoneer adresime aktaracağını düşünmüştüm. 1 hafta geçti ama bakalım birkaç gün daha bekleyeyim gelmez ise Proz ile irtibata geçerim.

Tekrar teşekkür eder, iyi bayramlar dilerim
Collapse

Mine Özünlü
Mine Özünlü  Identity Verified
Türkiye
English to Turkish
+ ...
Transfer süresi May 23, 2020

Merhaba,

ProzPay seçeneği hakkında bilgim yok fakat Transfer Wise kullandığımda oradan banka hesaba aktarma işleminin gerçekleşmesi iki haftayı bulabiliyor. Belki sizin için de böyle bir durum geçerlidir.

Omer Dasbilek
Türkiye
Member (2013)
English to Turkish
+ ...
TOPIC STARTER
TransferWise kullanmıştım May 23, 2020

Merhaba Mine Hanım,

Teşekkür ederim yorumunuz için.
Açıkçası birkaç kez TransferWise kullanmıştım ve bankaya aktarılması da bende o kadar sürmemişti (2-3 gün sürdü en fazla). Birkaç gün daha beklemeyi düşünüyorum.

To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

You can also contact site staff by submitting a support request »

ProzPay aracılığıyla ödeme aldınız mı?

Translation news in Türkiye

Anycount & Translation Office 3000
Translation Office 3000

Translation Office 3000 is an advanced accounting tool for freelance translators and small agencies. TO3000 easily and seamlessly integrates with the business life of professional freelance translators.

More info »
CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »