Preturi traduceri contracte
Thread poster: casandralin
casandralin
casandralin
English
+ ...
Nov 30, 2010

Buna ! Am de tradus din engleza in romana un contract de imprumut si o declaratie pt o firma. N-am mai tradus cam de multisor contra cost si de aceea am nevoie de ajutorul dvs. Care mai sunt preturile /pagina ? Am vazut pe diverse forumuri ca se percepe tarif per cuvant dar sincer as prefera sa stiu niste preturi per pagina. Merci

 
Daniela Ciobeica
Daniela Ciobeica
Local time: 12:49
Italian to Romanian
+ ...
Preturi variabile Nov 30, 2010

Buna,
Daca dai un search pe google vei gasi o oferta de preturi care incep de la 13,00-15,00-18,00 pana la 30,00 lei/pagina care sunt stabilite in functie de mai multe criterii.
Personal, consider ca un pret mediu ar fi cel mai indicat insa depinde si de capacitatea financiara a platitorului care are la dispozitie, pe internet, o multime de traducatori dispusi (din pacate) sa valorifice propria munca la un nivel foarte scazut doar din dorinta de a avea de lucru.
Succes!
... See more
Buna,
Daca dai un search pe google vei gasi o oferta de preturi care incep de la 13,00-15,00-18,00 pana la 30,00 lei/pagina care sunt stabilite in functie de mai multe criterii.
Personal, consider ca un pret mediu ar fi cel mai indicat insa depinde si de capacitatea financiara a platitorului care are la dispozitie, pe internet, o multime de traducatori dispusi (din pacate) sa valorifice propria munca la un nivel foarte scazut doar din dorinta de a avea de lucru.
Succes!
Lara

[Editat la 2010-11-30 11:25 GMT]
Collapse


 
Veronica Lupascu
Veronica Lupascu  Identity Verified
Netherlands
Local time: 11:49
Dutch to Romanian
+ ...
tarifele pe proZ Nov 30, 2010

Puteţi analiza tarifele declarate de comunitatea proZ pentru această pereche de limbi: http://www.proz.com/?sp=rates_view
Tarifele sunt exprimate atât în euro cât şi în dolari americani.

Tariful pe pagină poate fi calculat uşor în baza celui pe cuvânt. Dacă aveţi contractul în format electronic, e mai uşor, dacă nu, calculaţi pentru aproximativ 250 cuvinte/pagină.
... See more
Puteţi analiza tarifele declarate de comunitatea proZ pentru această pereche de limbi: http://www.proz.com/?sp=rates_view
Tarifele sunt exprimate atât în euro cât şi în dolari americani.

Tariful pe pagină poate fi calculat uşor în baza celui pe cuvânt. Dacă aveţi contractul în format electronic, e mai uşor, dacă nu, calculaţi pentru aproximativ 250 cuvinte/pagină.

Succes!

[Editat la 2010-11-30 11:42 GMT]
Collapse


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Preturi traduceri contracte






CafeTran Espresso
You've never met a CAT tool this clever!

Translate faster & easier, using a sophisticated CAT tool built by a translator / developer. Accept jobs from clients who use Trados, MemoQ, Wordfast & major CAT tools. Download and start using CafeTran Espresso -- for free

Buy now! »
Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »